@brushbianka Gondolataim🤔 #filter #boldglamour #szépítőfilter #fy #foryou #foryoupage #nekedbe #nekedbelegyen #magyar #magyartiktok #grwm #smink #kontúr #sminkes #makeup ♬ original sound - Bianka Németh 💄 Makeup artist
Sokak aggodalmát vívta ki a Tiktok új, a Bold Glamour elnevezésű filtere, mely voltaképp az egész arcberendezésünket átalakítja.
Az tény, hogy a fiatalabb már törékeny önértékelését is tönkreteheti, főleg, amikor kikapcsolód a filtert, s saját magadat jóval rondábbnak látod, ennek okán a kis fiatal lányka plasztikai műtétekre fog rohangálni.Csak azzal bezzeg nem foglalkozunk, hogy azelőtt is volt photoshop, s a sztárokat, már már robotszerű tökéletessé formálták puszta képszerkesztővel. A plasztika így is úgyis virágozni fog.@babyypeaa Eyeliner goals #fy #fyp #angelinajolie ♬ Little Bitty Pretty One - Thurston Harris
Pl. Kim Kardashian sem mindig darázsderekú, vagy tökéletesen matt arcú s nála is sokszor nem a tökéletes természet adta alak, vagy arc köszön vissza a tükörből, ezért alkalmaz photoshoppot.
Persze attól függetlenül több sztár is alkalmaz képszerkesztő programokat, hogy tökéletesen fessenek.
A bold glamour nem az első és nem az utolsó filter ami túl nagyot dob megjelenésünkön. Ismert még a Megan Fox és Angelina Jolie filter is. Ezek miatt is mindenki Angelina Jolie fejet kér a plasztikai műtétként? Mire való a smink?
Hisz TikTok-on akár férfiból is lehet nő, vagy nőből férfi, s elég realisztikusan. Face Swap-al bárki fejét bele lehet helyezni egy videóba is akár. A mai AI technológiával s nem kevés pénzzel akár fantasy modellé is válhat a gyanútlan felhasználó. De ez nem is új keletű.
Régen volt az Imvu internetes 3D társkereső, ahol saját virtuális énünket alkothattuk meg rendszerint dús keblekkel szőke hajjal, s minden alig takaró ruhákkal. Több felhasználó később azonosult 3D alteregójával, aki szexi gazdag, s tökéletes, s beképzeltek lettek, ki sem mozdultak otthonról, azzal a veszéllyel szembe nézve, hogy a szexi férfi akivel ott megismerkedett, a valóságban akár terrorista, vagy börtön elítélt is lehet. Persze ott a valódi képek ritkán cseréltek gazdát, könnyű volt animációs figura testtel elcsábítani valakit, ami számos mentális problémához, s ugyancsak önértékelési problémákhoz, s plasztikai műtéthez vezethetett. Főleg az életminőség romlásához is, hisz virtuális énünk szexi és gazdag kell legyen, szexi párral, akire jó vagyonokat költhettünk igazi pénzből, s a valóságban megcsappant a bankszámlánk. A valós kapcsolatokat meg elhanyagolták.
Bold Glamour app
Akinek normális szülei vannak, s elmagyarázzák, hogy mi az igazság annak a gyereknek ettől az apptól tényleg nem csökkenhet le az önértékelése. A sztárok képeitől is lehet önértékelési probléma s a fenti leírtaktól is.
Kriminalisztikai szempontból viszont lehetnek problémák.
Hisz más arcot látunk a filterrel, s átejthetnek azzal, pl, a lovergirl-ök és loverboyok. A rendőrség így írja le őket, szerelmes üzenetekkel kicsalhatják gyanútlan felhasználók pénzét is, vagy bűntényekre sarkallhatnak fiatalokat is. Számos eset van, amikor hacker nők férfiként jelennek meg s kicsalnak pénzt idősektől ilyen effektekkel.
A faceinhole is hasonló problémákat jelenthet, hisz saját fejedet, bármely háttérbe egy perc alatt bele rakhatod.
(Manapság a technika olyan fejlett, hogy akár sztárok hangján telefonálhatsz, bárkire lehet bármilyen fejet rakni. Michael Jackson-t is megcsinálták virtuálisan kivetítve a színpadra egy amerikai koncerten teljes valójában s élethű volt.)
Jó lenne, ha a valóságban sem lenne mindenkin öt tonna vakolat, s nem pártolná a média meg egyes szemét férfiak a plasztikai műtétet. Mert itt nem az appokkal van főleg a probléma, hanem a tökéletességet hajszoló külvilággal, s az olyan férfiakkal és nőkkel, akik át akarják alakítani párjukat, mert maguk nem találtak olyat, közben meg maguk sem szépség királynők vagy szépség királyok.
Mikor lesz a természetes szépség a divat?